Focus
Atelier Dominique Imbert 3, impasse Claque Patin Le Fort 34380 Viols le Fort (France)

Bytová inspirace z Francie, to jsou krby značky Focus

Francouzská značka Focus, kterou založil uznávaný designér Dominique Imbert, vyrábí již půl století futuristické krby, jež uchvátily svět a jejich tvůrce díky tomu sbírá úspěchy jako na běžícím páse. Není divu, vždyť každoročně si získá kolem tří tisíc zákazníků. Jeho velmi nápaditý model krbu zvaný Gyrofocus byl oceněn jako „nejkrásnější věc na světě“. Imbertovy krby nacházejí místo nejen v domácnostech, ale také v muzeích a dalších budovách po celém světě.

 

Focus

Focus

Dominique Imbert se narodil v roce 1940 ve francouzském městě Montpellier. Po studiu literatury v Londýně a Paříži začal pracovat na Aljašce jako etnolog a poté jako pomocná síla v kuchyni na Manhattanu, aniž by věděl proč.

 

Focus

Focus

Poté napsal doktorskou práci na Sociologické fakultě Univerzity v Sorbonně a živil se jako učitel na pařížské střední škole. Po čtyřech letech toho však zanechal a začal znovu ve své specializované dílně na kovosochání. Tím pro něj začalo nové období života.

 

Focus

Focus

Základním kamenem těchto noblesních kousků je těžká práce s kovem, ze kterého výrobci kouzlí opravdu luxusní „teplo domova“. V nabídce jsou krby volně stojící, nástěnné i závěsné do prostoru místnosti Ty se navíc mohou otáčet okolo svislé osy, a nabídnout tak člověku užít si hořící oheň ze všech úhlů pokoje. Na všech krbech je poznat Imbertův jedinečný rukopis.

 

Focus

Focus