Czech Design Week letos láká na 150 českých i zahraničních designerů

Do designového festivalu se v rámci týdenní prodejní výstavy zapojí 150 designérů. 70 z nich se představí nově na adrese Hybernská 4, zbývající si mohou návštěvníci prohlédnout v partnerských prostorách celkem osmi design storů a dvou galerií. Dalším letošním partnerem CZDW je London Design Fair.

Steen - Venice Object

Steen - Venice Object

Minulý týden zasedla odborná kurátorská komise, jejímiž členy je např. pořadatel Mercedes Benz Prague Fashion Week Václav Dejčmar, ředitelka Art Prague a Art Photo Iva Nesvadbová nebo světově uznávaný český designér Petr Novague, aby rozhodla, kdo z přihlášených uchazečů vystaví svou tvorbu.

Dancing stones

Dancing stones

Czech Design Week podzim 2017

Nakonec se z vybraných českých designérů můžete těšit například na Adama Turečka, Pavla Kopřivu juniora, Martina Tvarůžka, Barboru Gažovou, Cyrila Dunděru, Dominiku Petrtýlovou, Elišku Slámovou, Evu Mafkovou, Jitku Mádlovou, Radima Slováka, Vladimíra Staňka, Lucii Volkovou a další.

D Buonvino

D Buonvino

Kromě českých designérů svou práci na festivalu představí také světově uznávání zahraniční hosté jako například Sebastian Pietkiewitz, Alis Merhaut, Chris Watson Tesselation art, Steven Bello nebo Fernando Echeveria.

Martin Tvarůžek

Martin Tvarůžek

V partnerských prostorách CZDW si mohou návštěvníci v době trvání festivalu zdarma prohlédnout expozice nabízející dalších 80 umělců. Těmito partnery jsou Galerie 1, 100CLASS Concept Store, dva Koh i noor Store Prague, Leo Macenauer Showroom, Pratique, Vladan Běhal Design Store a The Chemistry Design Store. A kdy že se tento svátek designu koná? Ve dnech 27.11. – 3.12

Frau Caze - Campanula

Frau Caze - Campanula