Legendární dům sochaře Michelangela v prosluněném Toskánsku je nyní k prodeji!

Úrodný kraj Chianti je v Toskánsku známý nejen svým vínem. Stal se také milovaným krajem renesančního umělce Michelangela Buonarrotiho, který vilu koupil v roce 1549, tehdy mu bylo již 74 let. Jeho potomci ji pak vlastnili až do roku 1867. Případný zájemce si sáhne opravdu hluboko do kapsy, dům vychází v přepočtu na zhruba 190 miliónů korun (7,5 milionu eur). Venkovská usedlost stojí na svahu kopce Castellino, což je zhruba na půli cesty mezi Florencií a Sienou.

Michelangelo Buonarroti

Michelangelo Buonarroti

Michelangelo Buonarroti (1475 až 1564) byl jedním z nejznámějších představitelů vrcholné italské renesance a manýrismu. Známý byl především jako sochař, architekt a malíř, ale psal také básně. Mezi jeho nejslavnější díla patří monumentální socha Davida a malířská výzdoba Sixtinské kaple.

 

Michelangelo Buonarroti

Michelangelo Buonarroti

Současný majitel netušil při koupi domu, že dřívějším vlastníkem byla taková známá a vážená osobnost. Přesto ho citlivě zrenovoval. Prodej nemovitosti zařizuje realitní kancelář sídlící v Charlestonu v Jižní Karolíně.

 

Vila v Toskánsku

Vila v Toskánsku

Vila disponuje deseti ložnicemi (podle italského deníku La Stampa pouze osmi) a sedmi koupelnami, obytná plocha činí 1 200 metrů čtverečních. Kolem domu se na ploše 2,5 hektaru rozkládají vinice, parky i olivové a citrusové sady. Kdo usedlost koupí, tomu bude náležet i dobový kamenný lis na olivy.

Michelangelo Buonarroti

Michelangelo Buonarroti